mBank eKonto opłaty i opinie klientów

Dzisiejszy wpis poświęcę tematyce osobistego eKonta Standard i eKonta Plus w mBanku. Przedstawię możliwe opłaty dla posiadacza rachunku i sposoby na ich uniknięcie. Nowe wersje rachunków zastąpiły wcześniej oferowane eKonto Mobilne i eKonto Mobilne Plus.
W treści artykułu i komentarzach postaram się przedstawić opinie klientów eKonta i oceny na temat mBanku. Przejdźmy jednak najpierw do samego rachunku osobistego. mBank postawił na bezpieczeństwo i innowacyjność. 

mbank ekonto opinie opłaty
Źródło: mBank

Opłaty dla eKonta w mojej opinii są do uniknięcia


Prosta tabela podpowie, które konto będzie dla Ciebie lepsze:  


Tabela opłat rachunków eKonto Standard eKonto Plus
Otwarcie konta przez Internet linkiem z tej strony 0 zł 0 zł
Opłata miesięczna za użytkowanie konta 0 zł 0 zł albo 5 zł*
Opłata roczna za użytkowanie konta 0 zł 0 zł
Przelew krajowy internetowy w PLN 0 zł 0 zł
Przelew do mBanku zlecony w placówce 5 zł 0 zł
Przelew do innego banku zlecony w placówce 8 zł 0 zł
Przelewy do ZUS i US wykonywane online 0 zł 0 zł
Przelew SEPA do krajów UE w walucie euro 5 zł 5 zł
Przelew SEPA przychodzący na rachunek 0 zł 0 zł
Zlecenia stałe: ustanowienie, wykonanie i odwołanie 0 zł 0 zł
Wyciąg miesięczny pobrany przez sieć 0 zł 0 zł
SMS z hasłem do zatwierdzenia przelewu na rachunku 0 zł 0 zł
* Użytkowanie eKonta Plus jest darmowe pod warunkiem, iż na rachunek wpłynie kwota min. 1000 zł miesięcznie.

Obydwie wersje eKonta pozwalą cieszyć się wolnością i dostępem do środków na rachunku poprzez Internet (komputery, smartfony, tablety), bankomaty, wpłatomaty oraz tradycyjne placówki mBanku.

karta do eknonta mbank
Źródło: mBank

Karta do eKonta w mBanku

Kartę otrzymasz bezpłatnie, w czasie do maksimum 2 tygodni od otwarcia eKonta. Możesz też założyć rachunek bez karty i zamówić ją bezpłatnie później. Wydanie karty i przesłanie pocztą jest darmowe. Standardowo otrzymujesz kartę debetową, umożliwiającą płatności w sklepach, wypłaty z bankomatów i wpłaty w wpłatomatach. 
Nie ma rocznej opłaty za kartę, a opłaty miesięcznej łatwo unikniesz jeżeli zrobisz nią min. 5 płatności miesięcznie na dowolne kwoty. Możesz więc śmiało używać plastiku podczas codziennych zakupów.
Tabela dla karty płatniczej eKonto Standard eKonto Plus
Wyrobienie karty do rachunku 0 zł 0 zł
Przesłanie karty pocztą po założeniu rachunku 0 zł 0 zł
Wypłata z bankomatów Euronet, BZ WBK, mBank, PlanetCash 0 zł 0 zł
Wypłata z obcego bankomatu w kraju 3% min 5 zł max 9 zł 0 zł
Wypłata z kasy sklepu (Cash Back) 0 zł 0 zł
Miesięczna opłata za kartę jeżeli wykonasz min 5 transakcji 0 zł 0 zł
Miesięczna opłata za kartę jeżeli nie wykonasz min 5 transakcji 4 zł 4 zł
Wpłata w wpłatomatach mBank, Euronet, Wincor Nixdorf, CashLine 0 zł 0 zł
Zastrzeżenie zgubionej albo skradzionej karty 0 zł 0 zł

Wybrać eKonto standard czy eKonto Plus?


Sprawdź który rodzaj konta Tobie bardziej się opłaca.
eKonto Standard:
 • Założenie i prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe dla eKonta Standard. Nie musisz przelewać na ten rachunek regularnie środków, choć oczywiście możesz to robić.
 • Wypłaty z obcych bankomatów w kraju to koszt 3% min 5 zł max 9 zł. Z maszyn Euronet, BZ WBK, mBank i PlanetCash są bezpłatne.
 • Darmowe są przelewy wykonywane samodzielnie przez Internet.
eKonto Plus:
 • Prowadzenie eKonta Plus jest bezpłatne pod warunkiem że na konto wpłynie min. 1000 zł miesięcznie. Jeżeli nie spełnisz tego warunku mBank pobierze opłatę 5 zł. 
 • Wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju są darmowe dla posiadaczy eKonta Plus. 
 • Dla eKonta Plus bezpłatne są przelewy realizowane przez Internet oraz zlecane w oddziałach mBanku.

Przykładowe opinie klientów o eKoncie w mBanku:


Mariusz: „eKonta używam od dłuższego czasu jako podstawowego rachunku osobistego. W tej roli sprawdza się świetnie. Zastrzeżenia mam tylko do czasu oczekiwania na telefonicznej infolinii. Dlatego mając jakieś pytanie wolę kontaktować się z pracownikiem banku przez e-mail albo czat, w nowym systemie transakcyjnym, dostępny dla posiadaczy eKonta”.
pixabay.com

Beata: „Mam rachunki w kilku bankach. Mbank był moim pierwszym bankiem, jestem z nim trochę z sentymentu i częściowo z rozsądku. Początkowo trudno mi było przestawić się i przyzwyczaić do nowego systemu i graficznych „wodotrysków. Teraz polubiłam ten interfejs i uważam że kilka innych banków mogło by uczyć się od niego ergonomii. Posiadaczom ekonta zalecam zwracać uwagę na warunek pozwalający na uniknięcie opłaty za kartę. Ale dla mnie jako kobiety płatność kartą 5 razy miesięcznie nie stanowi problemu :-) ”

Tomek27: „Korzystam z konta w mbanku głównie na smartfonie i do tego celu sprawdza się dobrze. Moim zdaniem sam rachunek nie jest jedyną siłą tego banku, gigantyczną zaletą jest oferta produktów mBanku dostępnych dla posiadaczy ekonta (rachunek oszczędnościowy, ubezpieczenia, kredyty, tanie OC, rachunek maklerski, itd.). Minus jaki znalazłem to fakt, że dopiero po roku użytkowania ekonta zaproponowali mi elastyczną linię debetową do konta. Nie ma konta idealnego ale ekonto jest moim zdaniem jednym z najtańszych w utrzymaniu.”
Wnioski o rachunki:
Załóż eKonto Standard Załóż eKonto Plus

Jak założyć eKonto w mBanku

 

eKonto może założyć każda osoba pełnoletnia, która ukończyła 18 lat i posiada polskie obywatelstwo. Wystarczy wypełnić wniosek znajdujący się pod odnośnikiem na stronie, co trwa zaledwie kilka minut.
Możesz wybrać czy zakładasz konto kurierem i podpisujesz bezpłatnie dostarczone umowy. Czy też posiadasz już rachunek w innym banku na swoje dane osobowe i umowę o eKonto potwierdzisz elektronicznie za pomocą przelewu (również za darmo). 
 • W przypadku umowy podpisanej przy kurierze skontaktuje się on z Tobą telefonicznie przed dostarczeniem „pakietu startowego" z mBanku. Potwierdzisz swoją tożsamość dowodem osobistym i podpiszesz egzemplarz umowy, a jego kopię kurier bezpłatnie dostarczy do mBanku.
 • Przy umowie potwierdzonej online (przelewem) wykonasz przelew ze swojego konta w innym banku kwoty 1grosz na numer rachunku podany na końcu wniosku. W ten sposób danymi z przelewu potwierdzisz swoje dane osobowe. Otrzymasz od mBanku SMS-a aktywacyjnego. Po zalogowaniu się na swoje konto w mBanku z pomocą danych z SMS-a rachunek będzie dla Ciebie w pełni aktywny.
Link łączy Cię z witryną mBanku za pomocą bezpiecznego, szyfrowanego połączenia https. Przygotuj więc dowód osobisty, nr telefonu, adres poczty email i wypełnij formularz.
 
Fot.: mBank

Bezpieczeństwo i aplikacja mobilna

 

mBank posiada gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego więc Twoje pieniądze są bezpieczne, nawet jeżeli bank (co wątpliwe) by zbankrutował. 

Przelewy dla bezpieczeństwa online wykonasz tylko potwierdzając każdy hasłem SMS-owym, które dostaniesz bezpłatnie na telefon. Nawet przy włamaniu na konto nikt niepowołany (bez hasła SMS-owego) nie wykona przelewu.

Wnioski o rachunki:
Załóż eKonto Standard Załóż eKonto Plus

2 komentarze:

 1. Dla ekonta standard w mbanku nie muszę przelewać regularnie środków na konto?
  Czy mogę założyć konto bez karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla ekonta w pakiecie Standard nie musisz przelewać środków na rachunek.
   Tak, podczas wypełniania wniosku możesz odznaczyć opcję otrzymania karty.

   Usuń