Bank ING konto Direct opinie klientów

Artykuł przedstawia opis internetowego konta Direct w ING Banku Śląskim, zaś w komentarzach znajdziesz opinie klientów. Rachunek jest dedykowany osobom, które większość operacji bankowych przeprowadzają samodzielnie. Dzięki temu konto pozostaje darmowe dla użytkownika. Sprawdź poniżej jak korzystać z „konta z Lwem”, aby ominąć ukryte opłaty i załóż je bezpiecznie z instrukcją wczytując szyfrowany wniosek ING pod odnośnikiem.
ing konto opinie opłaty
Żródło: ING

Zerowe opłaty za konto Direct „z Lwem"

ING Bank Śląski na pozytywne opinie klientów zapracował sobie głównie brak podstawowych opłat za konto. Nie wymaga także minimalnych ani też regularnych miesięcznych wpływów na rachunek. Jedyny warunek to normalne użytkowanie karty, które zwalnia z opłaty za plastik po spełnieniu określonego przez bank kryterium. 
Opłaty dla konta osobistego Direct
Założenie konta przez internet 0 zł
Prowadzenie konta opłata miesięczna 0 zł
Prowadzenie konta opłata roczna 0 zł
Wymóg regularnych wpływów na konto Brak wymogu
Przelew krajowy przez internet w PLN 0 zł
Przelew do Urzędu Skarbowego i ZUS 0 zł
Przelew SEPA do krajów Unii Europejskiej w euro 5 zł
Przyjęcie przelewu SEPA z zagranicy 0 zł
Stałe zlecenie – złożenie, wykonanie, zmiana 0 zł
Polecenie zapłaty – złożenie, realizacja, cofnięcie 0 zł
SMSy z hasłem do potwierdzenia operacji na koncie 0 zł
Miesięczny wyciąg pobrany przez Internet 0 zł
Wpłata gotówki na konto w oddziale ING 9 zł
Link do wniosku o konto na stronie banku ING:

Dodatkowe zalety konta w ING

 • Brak wymogu regularnych wpływów środków na konto – wypłacasz i wpłacasz gotówkę, kiedy chcesz. 
 • Samodzielnie zakładasz konto przez Internet, a umowy przywozi za darmo kurier. Wystarczy, że masz ukończone 18 lat, aby móc potwierdzić umowę przelewem z innego rachunku założonego na Twoje dane osobowe. 
 • Darmowe powiadomienia SMS o zdarzeniach na rachunku. Jeżeli wybierzesz bezpłatny pakiet masz 3 darmowe smsy na swój tel. komórkowy w miesiącu, które informują Cię np. o przelewie wynagrodzenia na twoje konto. 
 • Możesz wpłacać gotówkę za darmo na konto we wpłatomatach ING. 

Potwierdzanie operacji wykonywanych w serwisie transakcyjnym 
SMS z hasłem – Jeśli dana transakcja składana w ING BankOnLine wymaga autoryzacji, otrzymasz na swój telefon komórkowy bezpłatny sms – jednorazowy kod autoryzacji, którym potwierdzisz konkretną dyspozycję. 


Ukryte opłaty – jak je skuteczne ominąć 

ing bank karta opinie
Żródło: ING

 • Opłata za użytkowanie karty debetowej – 0 zł albo 7 zł. Jeżeli miesięcznie wydasz 300 zł np. płacąc za zakupy kartą, pozostanie darmowa (brak opłaty jeżeli miesięczna wartość rozliczonych przez bank transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą wyniesie co najmniej 300 zł w okresie od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca). Jeżeli nie potrzebujesz karty możesz ją także zastrzec np. przez Internet korzystając z zakładki w systemie transakcyjnym; albo zdać ją za darmo w oddziale banku. 
 • Opłata za przelew: 0 zł albo 9 zł. Nie zlecaj przelewów w oddziale banku. Za darmo wykonasz je przez Internet lub telefon. 

Darmowe karty do konta 

Polecamy bezpłatne debetowe karty płatnicze Visa lub MasterCard. Obydwie posiadają takie same parametry użytkowe. Niezależnie od tego, która organizacja płatnicza wydała kartę, warunki jej prowadzenia są takie same i zostały opisane poniżej. 
Opłaty dla karty debetowej
Wydanie karty do konta 0 zł
Przesłanie karty pocztą 0 zł
Opłata miesięczna za kartę 0 zł albo 7 zł
Opłata roczna za kartę 0 zł
Wypłaty z ponad 3300 bankomatów ING i PlanetCash 0 zł
Pierwsza wypłata z bankomatów obcych w miesiącu 0 zł
Kolejne wypłaty z bankomatów obcych w miesiącu 2,50 zł
Wypłata kartą przy płaceniu za zakupy w kasie 0 zł
Wpłata gotówki w wpłatomatach ING 0 zł
Zastrzeżenie karty 0 zł
Zamknięcie karty 0 zł
Zmiana PIN w serwisie transakcyjnym 0 zł
Sprawdzenie stanu konta w bankomatach ING Banku Śląskiego 0 zł

Masz możliwość zamówienia karty z własnym zdjęciem: Opcjonalna "Moja karta ING" (jednorazowa oplata 15 zł).
Fot.: flickr.com

Rachunek oszczędnościowy OKO

Podczas zakładania konta w ING Banku Śląskim masz możliwość jednocześnie otwarcia Otwartego Konta Oszczędnościowego (OKO). Rachunek ten jest darmowy w prowadzeniu, więc polecam założyć go osobom nastawionym na oszczędzanie. 

Założenie konta Direct w ING Banku Śląskim

Aby otworzyć konto osobiste wystarczy wypełnić wniosek internetowy. Link do formularza na stronie ING znajdziesz w tym wpisie. Umowy bezpłatnie dostarczy kurier na podany przez Ciebie adres korespondencyjny. Wystarczy że potwierdzisz swoją tożsamość dowodem osobistym i podpiszesz dokumenty.
Kartę otrzymasz bezpłatnie pocztą, zwykle około tygodnia po aktywacji rachunku. 

Porada eksperta  Konto Direct w banku ING jest jednym z najlepszych kont osobistych na rynku. Dedykowane jest klientom, którzy większość transakcji przeprowadzają samodzielnie przez Internet. Aby rachunek pozostał całkowicie darmowy (a dokładnie karta), wystarczy wydać miesięcznie kartą 300 zł albo z niej zrezygnować. Polecam to konto.
Link do wniosku o konto na stronie banku ING:

8 komentarzy:

 1. Bankowość mobilna w Banku ING - moim zdaniem niedościgniony wzór, stąd pozytywne opinie. Oby konkurencja czerpała z pomysłów pełnymi garściami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chcę założyć konto osobiste direct w ING. Czy za przyjazd kuriera z umowami nic nie zapłacę? Nie ukrywam, że taka forma jest dla mnie najbardziej wygodna, nie chcę dojeżdżać do oddziału i tracić czas w kolejkach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy w banku ING muszę regularnie wpłacać pieniądze na konto direct? Czy wystarczy, że zasilam je nieregularnie i wydam kartą min 300 zł miesięcznie i karta będzie za darmo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie musisz wpłacać regularnie środków na rachunek, zasilasz konto kiedy chcesz. Z opłaty za kartę zwalnia kwota transakcji bezgotówkowych kartą na łączną kwotę min. 300 zł rozliczonych przez bank ING w miesiącu kalendarzowym.

   Usuń
 4. Na koncie Direct mam zajęcie komornicze i korzystałem z tego konta w ramach limitu ale w ubiegłym tygodniu dostałem nieoczekiwany zastrzyk gotówki i z 5000 jakie otrzymałem mogłem wybrać 3000 bo skończył się limit do wykorzystania tak więc bank zablokował dwa tysiące złotych oprócz komornika jest jeszcze zajęcie US i ZUS ale chyba sąd decyduje kto dostanie.. Nie mam pojęcia o procedurze czy mam jakąś szanse wyciągnięcia tych 2000 tysięcy ratujących mi życie:-) nie licząc ze komornik zawiesi egzekucję? Próbowałem zamknąć konto ale pani twierdzi ze dopóki da na nim nią rozdysponowania środki nie da się..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli na koncie ma Pan kilku egzekutorów to muszą oni dojść do porozumienia który z nich przejmuje egzekucję pozostałych. Kiedy dojdą oni do porozumienia ING prześle danemu egzekutorowi zablokowane pieniądze. Kiedy skończyła się Panu kwota wolna to niestety nie będzie Pan w stanie wypłacić pieniędzy. Będzie to możliwe jeśli egzekutor który przejmie pozostałe egzekucje pozwoli na ich wypłatę.

   Usuń
 5. W banku ing mam konto, kartę i kredyt. Nie jest to bank idealny ale z dostępnych w Polsce moim zdaniem najlepszy. Opłat za konto da się uniknąć a to dla mnie najważniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam konto osobiste direct w ING od 3 lat i mogę polecić, jak na razie odpukać 0 problemów. Więc mogę wystawić pozytywną opinię o tym rachunku bankowym.

  OdpowiedzUsuń