sobota, 17 grudnia 2016

Lodówka zużywa mniej prądu dzięki odpowiedniej eksploatacji

Jedni za energię elektryczną płacą rachunki nawet o połowę niższe od innych odbiorców. Często używają podobnej liczby urządzeń elektrycznych, jednak potrafią je eksploatować w bardziej ekonomiczny sposób.
Zastanawiałeś się, jakie urządzenie w gospodarstwie domowym zużywa najwięcej prądu? Podpowiem, że jest podłączone do sieci praktycznie przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Samodzielnie załączając się z różną częstotliwością. Tak jest to lodówka. Możesz skutecznie ograniczyć ilość zużywanego przez nią prądu, jeżeli tylko zastosujesz się do poniższych porad i wdrożysz je wszystkie. Oszczędności w skali roku mogą wynieść nawet kilkaset złotych. Takie pieniądze robią już wrażenie, kiedy możesz przeznaczyć je na inne cele, zamiast wydawać wraz z rachunkiem za prąd.


Zmiana nawyków kluczem do oszczędności

koszty eksploatacji lodówki
freimages.com

Aby zyskać tak duże pieniądze konieczne będzie zmiana złych nawyków, które wykształciłeś. Nie przejmuj się każdy ma jakieś. Jednak praktycznie każda osoba może pracować nad nawykami i zmienić je w takie, które są pożądane. Dopiero gdy negatywne przyzwyczajenia zastąpisz dobrymi poczujesz co dają oszczędności w długim okresie czasu. Krótkoterminowo nie ma to sensu, ponieważ przyzwyczajenie do złych nawyków może wziąć górę.
Dopiero trwale zmieniając swoją osobowość z osoby lekkomyślnej na odpowiedzialną możesz przekuć zarządzanie finansami osobistymi w sukces. 
Nie ma sensu polegać też na deklaracjach producenta odnośnie zużycia prądu. Niejednokrotnie urządzenia oznaczone jako A++ po rzeczywistym przeliczeniu mocy okazują się należeć do klasy efektywności energetycznej B. Po prostu producent dokonuje kalkulacji przy niższym od standardowego obciążeniu urządzenia i do tego w idealnych warunkach laboratoryjnych. Ważniejszy jest pobór rzeczywisty prądu w Watach zmierzony samodzielnie watomierzem.

Jak zaoszczędzić na eksploatacji lodówki?

flickr.com

Oto sprawdzone sposoby, które pomogą Ci zmniejszyć wyraźnie opłaty za energię elektryczną generowane przez chłodziarko zamrażarkę.

  • Zanim zdecydujesz się sięgnąć po produkt do lodówki zastanów się, co jeszcze jest Ci potrzebne. Wyjmując kilka rzeczy z lodówki w jak najkrótszym czasie znacznie ograniczysz pobór prądu. 
  • Często spotykanym błędem jest pozostawienie drzwi w lodówce zamontowanych fabrycznie. Otwierane w kierunku przeciwnym do tego skąd sięgamy produkty jest przecież absurdem. Drzwi zbyt długo pozostają otwarte i ucieka przez nie dużo prądu. Można łatwo zmienić je, aby otwierały się na prawą albo lewą stronę. Wystarczy wyjąć zaślepki i wkręcić śruby mocujące z drugiej strony. 
  • Zalecana w części chłodzącej temperatura to około 4 do 7 st. Celsjusza. Warto ustawić ją na 6- 7 stopni aby zmniejszyć zużycie prądu nawet o 20%.
  • Szczelnie zapakowane produkty zarówno w chłodziarce, jak i zamrażarce znacznie ograniczą tworzenie się szronu. Choć producenci zapewniają że współczesne lodówki posiadają systemy taki na No Frost, to jednak para wodna zawsze wytrąca się i zamarza. Warstwa lodu na elemencie chłodzącym znacznie utrudnia odbieranie ciepła z wewnątrz lodówki. Tym samym zwiększając pobór energii elektrycznej przez urządzenie.
  • Staraj się zawsze dobrze domykać drzwi lodówki i otwieraj je na jak najkrótszy czas. Uczul domowników aby nie pozostawiali nie domkniętych drzwi podczas rozmowy przez telefon albo innych zajęć.
  • Układając żywność w lodówce w odpowiedni i zawsze ten sam sposób szybciej będziesz mógł odnaleźć daną rzecz.
  • Pamiętaj, że każda potrawa przed włożeniem do chłodziarko-zamrażarki mus ostygnąć i osiągnąć temperaturę pokojową. Jeżeli ciepłą umieścisz wewnątrz lodówki jej powierzchnia wewnętrzna pokryje się szronem zaś agregat zużyje dużo prądu aby obniżyć jej temperaturę. Przy okazji niepotrzebnie możesz podgrzać i zniszczyć inne produkty żywnościowe, znajdujące się w jego sąsiedztwie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz