O mnie i blogu

freeimages.com
Witaj, jestem Kamil i miło mi powitać Cię na opiniotwórczym blogu Opinier24. Zacząłem blogować, ponieważ uznałem że brakuje w sieci merytorycznych informacji i niezależnych poglądów na temat finansów. Przeraziły mnie statystyki mówiące o tym, że Polacy nie potrafią oszczędzać. Jako naród zadłużamy się coraz mocniej i kredyty traktujemy jako coś oczywistego. Przekonasz się wkrótce tak jak ja, że zadłużanie się nie jest konieczne. Może być dobrą opcją, gdy potrzebujesz zastrzyku gotówki podczas prowadzenia biznesu. Lecz kupowanie dóbr materialnych na kredyt tylko, dlatego że go reklamują i inni „wzięli” nie jest dobrym pomysłem.

Nie potrafimy oszczędzać


Wyniki przeprowadzanych, co roku w Polsce badań nie pozostawiają wątpliwości. Mniej niż połowa Polaków oszczędza i coraz większa grupa z nas żyje ponad stan. Dochody wydajmy na bieżąco, nie myśląc o tym że możemy przeznaczyć je w przyszłości na ważniejsze cele. Taka sytuacja sprawia, że w przypadku utraty pracy albo innego negatywnego zdarzenia losowego, nie jesteśmy zdolni do przeciwstawienia się sytuacji. Zabraknie nam po prostu oszczędności. Co gorsza złe nawyki są przekazywane dzieciom przez rodziców i nauczycieli. Pokutują nadal stwierdzenia i powiedzenia mówiące o tym że „aby oszczędzać trzeba mieć z czego”, albo „nie stać nas na oszczędzanie”. Czas to zmienić i zwiększać systematycznie świadomość Polaków w kwestii finansów, także dzięki mojemu blogu o finansach.

Notuj wydatki i planuj swój budżet


Pierwszym krokiem, który chce promować na moim blogu finansowym jest systematyczne notowanie wydatków. Ta czynność pozwoli Ci zapanować nad tym ile i na co wydajesz. Zbieraj paragony i spisuj raz albo dwa razy w tygodniu kwoty i kupione produkty. Polecam użyć do tego celu arkusza kalkulacyjnego Excel. W ten sposób łatwo skategoryzujesz wydatki i podzielisz je na odpowiednie kategorie. Wypróbuj tę metodę przez okres miesiąca a zobaczysz wkrótce efekty. Szybko zorientujesz się, na co tak naprawdę wydajesz zbyt wiele i gdzie możesz poszukać oszczędności.

Blog Opinier 24


Do pisania bloga wybrałem platformę Blogger czyli blogspot.com. Ze względu na jej duże możliwości i rozwiniętą społeczność blogów finansowych. Blogger pozwala prowadzić blog bezpłatnie. Łatwo zintegrować go z Social Media takimi jak Google Plus, Facebook, Twitter. Możesz komentować artykuły, zadawać pytania i wyrażać w komentarzach opinie o opisywanych produktach. Zamierzam opisywać kolejne produkty i usługi finansowe, które niższymi opłatami niż w przypadku konkurencji pozwolą Ci zaoszczędzić konkretne pieniądze.
Zapraszam do regularnego odwiedzania bloga i komentowania wpisów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz