piątek, 26 maja 2017

Nowości w ofercie produktowej VW Banku

Volkswagen Bank jest dość niszową instytucją finansową na polskim rynku.
Znany jest przede wszystkim z atrakcyjnych ofert kredytowych. Dostępnych podczas zakupu nowych samochodów z grupy VAG (Volksawagen, Skoda, Seat, Audi).
Jednak zakres produktów VW Banku jest o wiele większy. O czym nie wszyscy z nas wiedzą. Są w nim konto osobiste, karta, ubezpieczenia i inne produkty finansowe. Dziś przyjrzymy się kilku nowością w ofercie banku, oraz ciekawym rozwiązaniom finansowym, stosowanym przez bank z niemieckim rodowodem. Na stronie opisywane było już konto osobiste w tej instytucji w artykule VW Bank opinia o koncie e-direct.

Przelew z Volkswagen Bank direct


Jak sama nazwa wskazuje - VW Bank Direct to nowoczesna wersja przelewu bankowego. Mamy do czynienia z integracją zakupu w sklepie internetowym z rachunkiem w banku. Funkcjonalność pozwala na dokonanie płatności bezpośrednio z witryny sklepu internetowego. Wykonując przelew z rachunku w Volkswagen Banku nie musisz wypełniać formularza przelewowego. Czyli mamy do czynienia z mechanizmem, znanym nam już np. z systemu PayU. Wykorzystywanym powszechnie przez min. portal aukcyjny Allegro.

Płatności w sklepach internetowych


Gdy wirtualne zakończysz zakupy, masz możliwość kliknięcia na nazwę tej usługi albo jej logo (Przelew z Volkswagen Bank direct). Tym samym zostaniesz przeniesiony do witryny VW Banku, pozwalającej na zalogowanie do Twojego konta e-direct. Po pozytywnie zakończonym logowaniu w serwisie transakcyjnym zobaczysz formularz, z wypełnionymi danymi do przelewu. Wystarczy, że wybierzesz tylko konto, z którego dokonasz płatności. Ta forma przelewu jest równie bezpieczna jak jego tradycyjna wersja. Potwierdzasz dyspozycję za pomocą jednorazowego hasła. W ten sposób oszczędzasz swój czas i w bezpieczny sposób dokonujesz płatności.

Market ubezpieczeniowy od VW Banku


Volkswagen Bank uruchomił nową witrynę internetową z ofertą ubezpieczeń. Pod domeną vwbank-market.pl mamy możliwość porównania ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Dostawcą rozwiązania jest firma Blue Media z Sopotu. Niespodzianką jest brak ubezpieczeń komunikacyjnych w ofercie banku, kojarzonego z tą branżą. Znajdziemy za to ubezpieczenia zdrowotne, turystyczne, nieruchomości, NNW, ochrony prawnej oraz assistance. Z oferty Blue Media (jako dostawcy systemu) skorzystało już kilka innych banków.
VW Bank twierdzi, że Market ubezpieczeniowy pozwala klientom na wygodę i oszczędzanie czasu. Funkcjonuje na zasadzie porównywarki ubezpieczeniowej, z możliwością zakupu konkretnej polisy. Udział 10 towarzystw w projekcie, pozwala na lepsze dopasowanie ubezpieczenia do potrzeb klienta. Inteligentny formularz zakupu podpowiada, jakie są wartości minimalne i maksymalne konkretnej polisy. Następnie pozwala na wypełnienie wniosku z wygodnymi podpowiedziami i ostatecznie wybór formy płatności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz