poniedziałek, 23 maja 2016

Rachunek bankowy bez stałych dochodów

Wybór konta bankowego jest ważnym zadaniem szczególnie, jeśli ukończyliśmy 18 lat i podchodzimy do tego pierwszy raz w życiu. Nie każdy urodził się ze smykałką do ekonomii, większość z nas jak ognia boi się biurokracji, haczyków, kruczków prawnych i skomplikowanych przepisów. Ilość banków i dostępnych na rynku ofert, może przyprawić o zawrót głowy.
Młody wiek sprawia, że szukamy zwykle rachunku bankowego bez konieczności uzyskiwania regularnych dochodów. To oznacza zawężenie poszukiwań do kont w bankach, które nie wymagają regularnego, co miesięcznego przelewania wynagrodzenia, renty albo stypendium na ROR (Rachunek Oszczędnościowo Rozliczeniowy). Kolejnym czynnikiem jest niski próg miesięcznych płatności kartą, zwalniający z opłaty, albo całkowity ich brak.


Trudny wybór konta bez warunku wpływów


Flickr.com
Część osób kieruje się atakującą nas z każdej strony reklamą. Wreszcie któraś przebije się przez gąszcz innych i przemówi do nas, przekonując do założenia właśnie takiego, a nie innego konta. Bardziej rozsądni zlecają to zadanie doradcom finansowym, wiele osób śledzi rankingi kont na biznesowych portalach informacyjnych. Czytamy blogi finansowe albo pytamy o poradę rodzinę lub znajomych. Najgorzej chyba robią ci, którzy skołowani nadmiarem ofert i informacji, korzystają z opcji na chybił - trafił. Według statystyk, Polacy tracą na opłatach bankowych nawet do 600 złotych rocznie. Jak to możliwe? przecież prawie każde konto, przynajmniej według reklamy jest darmowe.
Owszem, ale czasem, aby nie ponosić za nie opłat, trzeba spełniać określone warunki, np. dokonywać regularnie wpłat wynagrodzenia, albo zakupów kartą na określoną wartość. Są banki, które zmieniają regulamin opłat w trakcie trwania naszej umowy, co zazwyczaj spotyka się z niezadowoleniem klientów. Inne kuszą tanim kontem, wiedząc, że w razie potrzeby zaciągnięcia kredytu, zazwyczaj zwracamy się do swojego banku. A tanie konto nie zawsze idzie w parze z korzystnym kredytem. Najrozsądniejszym rozwiązaniem przy podejmowaniu decyzji, jaką jest wybór konta bankowego, jest zlecenie tego zadania specjaliście, który przygotuje dla nas zestawienie najlepszych ofert bankowych.

Bezwarunkowość dostępna w Banku SMART


pixabay.com
Po rzetelnym przeanalizowaniu dla Ciebie ofert kilkunastu banków, dostępnych w Polsce wnioski nie są zbyt optymistyczne. W pełni bezwarunkowe konto wraz z kartą bez konieczności dokonywania regularnych transakcji ma tylko SMART Bank. Dopiero o takim koncie można powiedzieć, że to prawdziwy rachunek bankowy bez stałych dochodów. Jest to konto osobiste o nazwie Smart Konto. Dostępny w walutach PLN, euro, USD i CHF. Po otwarciu Konta SMART automatycznie dostajesz kartę debetową, którą możesz płacić w sklepach i wypłacać gotówkę z bankomatów. Także karta jest wydawana i użytkowana bezpłatnie. Bank Smart nie stawia warunku płatności kartą na określone kwoty miesięcznie, ani też wykonywania minimalnej liczby transakcji. Więc karta debetowa jest darmowa bezwarunkowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz