wtorek, 5 kwietnia 2016

Nowa oferta Banku BGŻ BNP Paribas

Od niedługiego czasu oddziały Banku BGŻ i BNP Paribas funkcjonują pod nową nazwą wspólną. Zaczynają wprowadzać też swoje wspólne produkty - nowe na rynku. Jako pierwsze zaprezentowane zostało konto o nazwie Konto Aktywna Pensja. Najważniejszymi zaletami rachunku od BGŻ BNP Paribas to wysokie oprocentowanie środków oraz limit kredytowy darmowy. Konto przedstawia się ciekawie, lecz wczytując się dokładnie znajdziemy sporo obwarowań dotyczących darmowości konta. Rachunek Aktywna Pensja zajmuje miejsce konta o nazwie iKonto. Dostępne było w BNP Paribas tylko do 12 czerwca. Już wcześniej słychać było doniesienia odnośnie rezygnacji z tego produktu. Osoby, które dotąd posiadali iKonto nie mogą zostać objęci promocjo dotyczącą nowego rachunku.Logo - BGŻ BNP Paribas

Warunki dla konta Aktywna Pensja


Promocja Konto Aktywna Pensja skierowana jest dla osób, które przez minimum 6 miesięcy przed otwarciem rachunku nie były posiadaczem ani współposiadaczem konta w banku BNP Paribas o BGŻ. Z promocyjnej oferty skorzystać można do 31 października. Oprócz złożenia zlecenia otwarcia rachunku konieczne jest zawnioskowanie o kartę debetową i dostęp do bankowości elektronicznej. Trzeba też wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Klient musi także złożyć rezygnację z otrzymywania papierowego wyciągu i wykonać zlecenie przelewu wynagrodzenia na konto.
W zamian od banku otrzymujemy oprocentowanie, które wynosi aż 4 procent. Jest ono zaskakująco wysokie biorąc pod uwagę nawet kuszące konta oszczędnościowe, stąd pozytywne opinie wśród klientów banku. Jednakże konto posiada szereg ograniczeń, na które trzeba zwrócić uwagę.

Promocyjne oprocentowanie ograniczone czasowo


Stawka oprocentowania jest obowiązująca przez 12 miesięcy od otwarcia rachunku. Wprowadzono także limit salda, z którego zostaną naliczone odsetki w skali 4 procent. Jest to najwyższe zanotowane wynagrodzenie, lecz nie może być ono wyższe niż 5 tysięcy złotych. Jeśli ta kwota zostanie przekroczona odsetki powyżej tej kwoty będą naliczane wedle standardowego oprocentowania. W miesiącu naliczeń odsetek klient musi mieć aktywne konto i kartę płatniczą oraz musi wpłynąć wynagrodzenie.
Fot: onet.pl


Kredyt odnawialny wraz z rachunkiem


Konto oferuje też darmowy kredyt odnawialny. Przez pierwszy rok odsetki i prowizja od niego wynoszą zero procent. Stawka obowiązuje przez pierwszy rok korzystania z konta. Limit tego kredytu nie może być mniejszy niż tysiąc złotych i nie wyższy niż kwota naszego wynagrodzenia lub nie przekraczać kwoty 5 tysięcy złotych . Przy podwyższeniu tego limitu tracimy warunki promocyjne. Konto Aktywna Pensja generuje opłatę 10 złotych za prowadzenie konta. Zwolnieni z tej opłaty są klienci, którzy przeleją wynagrodzenie powyżej tysiąca złotych na konto lub osoby poniżej 26 roku życia. Przelewy inne niż wynagrodzenie nie zwalniają z opłaty. Do konta otrzymujemy kartę debetową MasterCard. Jej obsługa kosztuje 7 złotych miesięcznie. Aby jej uniknąć należy zapłacić kartą 300 złotych miesięcznie.

1 komentarz:

  1. Ciekawa oferta warto ją brać pod uwagę jeśli rozważamy założenie rachunku bankowego. Trzeba przyznać, że Paribas pofatygował się w końcu o wymierną ofertę dla klienta.

    OdpowiedzUsuń