wtorek, 20 października 2015

Konto bankowe początkiem gospodarowania budżetem?

W dzisiejszych czasach już każdemu z nas zależy na jak najwyższych zyskach.

fot: flickr.com
To właśnie pieniądze umożliwiają nam normalne, godne życie. Nie ma, więc nic dziwnego w tym, że staramy się pracować ponad swoje siły. Jeśli jednak tak robimy, powinniśmy również dobrze gospodarować swoim domowym budżetem. A wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste zadanie. W dzisiejszym wpisie na blogu podpowiem Ci jak możesz zoptymalizować koszty użytkowania konta bankowego. Jeżeli tak jak większość z nas przepłacasz za prowadzenie konta osobistego to czas to zmienić.

Zmień rachunek bankowy na darmowy


Na początku należałoby oczywiście założyć sobie nowe konto w banku. Może to być np. Smart konto w Banku SMART. Ważne jest to, aby dokładnie sprawdzić wszelkie informacje dotyczące danego banku. To właśnie jemu powierzymy w końcu wszystkie swoje oszczędności. Zanim więc podpiszemy jakąkolwiek umowę, dokładnie ją przeczytajmy. Jeśli tylko będziemy mieć jakieś wątpliwości, opowiedzmy o nich pracownikowi danego banku. Dzięki temu upewnimy się, czy na pewno w dobrym miejscu odkładamy swoje pieniądze. Zdecydowałem się zasugerować Smart Konto, ponieważ jako jedyny obecnie rachunek bankowy pozwala uniknąć opłat za ROR, kartę, bankomaty i przelewy krajowe.

Rachunek oszczędnościowy uzupełnieniem oszczędzania

freeimages.com

Oczywiście możemy również zdecydować się na założenie konta oszczędnościowego. To właśnie na nim będziemy regularnie odkładać pewne sumy pieniędzy. Pamiętajmy jednak, że obecnie nawet konto w banku może być nowoczesne. A takie nowoczesne konto ułatwi nam załatwianie wszelkich formalności. Jeśli więc postawisz na Smart Konto w Banku Smart, będzie to dobra decyzja, która w przyszłości na pewno nam się opłaci. W Banku Smart rachunek ten nazywa się Smart Procent. Pozwala wykonywać bezpłatnie przelewy z konta osobistego na oszczędnościowe. Natomiast aby zmobilizować nas do oszczędzania Bank Smart zdecydował się pobierać drobną opłatę w wysokości 5 zł da drugi i kolejne przelewy w miesiącu z rachunku oszczędnościowego na osobiste.

Spisuj swoje wydatki


Następnie zastanówmy się nad tym, w jaki sposób zarządzamy swoimi pieniędzmi. To również jest bardzo ważne. W końcu wiele osób traci swoje pieniądze na wiele, różnych sposobów. Warto, więc założyć sobie mały notes, w którym będziemy zapisywać wszystkie swoje wydatki i przychody. Pamiętajmy, aby być w tym bardzo dokładnym. Nie możemy pominąć żadnego, nawet najmniejszego wydatku. Dzięki temu po pewnym czasie sprawdzimy swoje notatki. Dowiemy się, na jakie rzeczy wydajemy najwięcej swoich pieniędzy i będziemy mogli tego później uniknąć. A to najlepszy sposób na oszczędzanie.
Każdy z nas powinien, więc nauczyć się dobrze gospodarować własnym domowym budżetem. Jeśli zaczniemy działać w taki sposób, szybko zauważymy, jak wiele pieniędzy udaje nam się zaoszczędzić. A to ważne, aby dobrze gospodarować oszczędnościami i wydatkami, aby nie martwić się później o przyszłość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz