wtorek, 28 lipca 2015

Konto bankowe szyte na miarę

freeimages.com
Banki już dawno temu zauważyły tendencję, którą można określić dopasowaniem oferty kont osobistych do potrzeb klientów. Stąd rachunki z jednej strony uniwersalne jak eKonto w mBanku, Direct w ING Banku Śląskim, Lubię to w Banku BPH. Z drugiej strony widzimy konta typowo dla młodzieży jak izzyKonto w mBanku albo Direct 16-26 w ING.
Mamy również rachunki skierowane dla firm jak mBiznes w mBanku. Konta dla seniorów dopiero raczkują w ofertach naszych banków.Konto bankowe dla młodzieży


Wiele osób wybierających konto bankowe zaczyna szukać forum, na którym już ktoś zadał takie pytanie i chce wiedzieć, jakie konto jest najlepsze dla młodzieży. W Polsce najbardziej popularne są 2 banki internetowe – mBank oraz Inteligo. Choć mam Smart Konto w Banku Smart i zasłużyło także na moją pozytywną opinie. To, który z nich wybierzesz zależy tylko od Ciebie, chociaż moim zdaniem konto w mBanku jest lepsze. Przede wszystkim izzyKonto w mBanku jest darmowe – niezależnie czy trzymasz na nim 0zł, 100zł czy 1000zł. Nie musisz też mieć regularnych wpływów. Ba, nie musisz mieć żadnych wpływów na konto a i tak będzie ono darmowe. Za darmo są także przelewy, wypłaty z bankomatów oraz karta bankomatowa, czyli wszystkie podstawowe usługi konta bankowego dla młodzieży. Wniosek o konto wypełnisz w kilka minut a po kilku dniach przyjedzie kurier z umową do podpisania.

Konto bankowe dla emeryta


Na szczęście ZUS jeszcze nie wprowadził obowiązku posiadania konta dla emerytów i rencistów, jednak nigdy nie wiadomo czy nie wpadnie na taki szalony pomysł. Wielu emerytów nie chce mieć konta bankowego i trudno się im dziwić – przez wiele lat przyzwyczaili się do innej formy rozliczeń. Są jednak emeryci, którzy chcą mieć konto bankowe. Przykładem może być mój dziadek, któremu pomagałem ostatnio założyć konto w mBanku. Sam poleciłem mu mBank, bo nie pobiera on żadnych opłat za otwarcie i prowadzenie konta, kartę do bankomatu i wypłaty z bankomatu czy przelewy, dzięki czemu moim zdaniem idealnie nadaje się dla emerytów, którzy niestety wysokiej emerytury raczej nie dostają. Konto w mBanku jest bardzo intuicyjne, więc nawet osoby starsze bez problemu radzą sobie z jego obsługą.
freeimages.com

Konto bankowe dla działalności gospodarczej


Zakładając działalność gospodarczą musisz mieć także firmowe konto bankowe. Niestety większość banków pobiera spore opłaty za prowadzenie konta bankowego związanego z działalnością gospodarczą. Dlatego ja wybrałem firmowe konto mBIZNES w mBanku. Jedyną opłatą, jaką ponoszę są przelewy za 1zł. Przelewy do US i ZUS są jednak darmowe. Konto jest bardzo wygodne w obsłudze i bardzo bezpieczne a dzięki praktycznie zerowym kosztom prowadzenia idealnie nadaje się dla osób, których działalność gospodarcza dopiero raczkuje i liczy się dla nich każdy zaoszczędzony grosz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz