niedziela, 15 marca 2015

Wymiana karty debetowej w mBanku

Każda zmiana danych osobowych, zwłaszcza takich jak imię albo nazwisko niesie za sobą szereg
obowiązków do spełnienia. Czekają nas głównie wizyty w urzędach i informowanie o zmianach min. banku. Nie tak dawno pisałem na blogu o wymianie dowodu osobistego w mBanku. Dziś postanowiłem opisać jak wygląda w uproszczeniu procedura wymiany karty. Dokładnie karty debetowej, czyli wydawanej standardowo do konta osobistego po jego otwarciu.


Procedura wymiany karty w mBanku 


Zmiana nazwiska, np. przez żonę, pociąga za sobą konieczność wymiany karty wydanej na dane osobowe posiadaczki/-a. Niestety na chwilę obecną nowej karty nie zamówmy całkowicie online. Konieczny będzie kontakt telefoniczny z mlinią albo wizyta w oddziale. mBank dostarczy nową kartę Pocztą Polską w zabezpieczonej kopercie. Starej karty możemy używać nadal, do czasu aż otrzymamy nowy egzemplarz.
Warto dodać że wymiana karty debetowej wieże się z opłatą zgodną z tabelą opłat i prowizji mBanku. Dla eKonta jest to 15zł. W przypadku kart kredytowych za wydanie duplikatu karty mBank informuje że opłata nie jest pobierana. Konto osobiste czyli eKonto opisywałem już na blogu w wpisie mBank opinie klientów.

1 komentarz:

  1. Bardzo przydatny artykuł. Na pewno pomoże mojej przyszłej żonie, bo będzie zmieniać nazwisko. Pozdrowienia dla redakcji.

    OdpowiedzUsuń