piątek, 28 listopada 2014

mPlatforma walutowa dla firm od mBanku

Nie wszyscy przedsiębiorcy korzystający z usług mBanku wiedzą już o mPlatformwe walutowej. Cóż to takiego? Platforma umożliwia wymianę walut klientom firmowym. Ma za zadanie uprościć i przyspieszyć wymianę walutową. Opcję taką znajdziemy w panelu transakcyjnym banku pod zakładką „Waluty” na górnej, prawej części ekranu. Według informacji mBanku z rozwiązania korzystają najchętniej firmy, które chcą zabezpieczyć się przed ryzykiem kursowym i realizujące lub przyjmujące płatności w walutach obcych.


Funkcjonalności platformy walutowej


Klienci firmowi mają do wyboru dwie opcje. Kupno lub sprzedaż waluty po aktualnym kursie obowiązującym w notowaniach międzybankowych. Mogą też złożyć ofertę po cenie, jaka ich interesuje.
Aby skorzystać z mPlatformy klienci powinni posiadać rachunek firmowy oraz rachunki w wybranych walutach. Dla ułatwienia konta walutowe można założyć z poziomu platformy walutowej. Także aktywacja dostępu następuje całkowicie online. Z pozostałych ciekawych funkcjonalności warto wymienić min. możliwość ustanawiania powiadomień o pojawieniu się oczekiwanego kursu walutowego.
Dla przypomnienia podstawowy rachunek osobisty został już opisany na stronie w wpisie mBank eKonto opinie klientów.

Film z możliwościami platformy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz