wtorek, 23 września 2014

mBank sprzedaje ubezpieczyciela BRE TUiR

Wiosną 2014 roku Cezary Stypułkowki, prezes mBanku, poinformował o planach wyłączenia ubezpieczeń z grupy kapitałowej. Rozmowy były prowadzone z pięcioma potencjalnymi partnerami. Bank podał niedawno informację o podpisaniu ważnej umowy. Jego spółka zależna BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji, zostanie sprzedana grupie AXA.
Obydwie spółki poinformowały, iż finalizacja transakcji przewidywana jest na pierwszą połowę 2015 roku. mBank szacuje wpływy ze sprzedaży na 180 mln złotych. O taką kwotę wzrośnie więc zysk, jaki wykaże bank.
Sprawdźmy co będą oznaczać zmiany dla klientów posiadających eKonta w mBanku.
mbank sprzedaje ubezpieczyciela bre tuir
Źródło - mBank

Zgoda regulatorów na transakcję


To czy transakcje dojdzie do skutku zależne jest od regulatora na rynku, czyli Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Mającego za zadanie min. przeciwdziałać powstawaniu monopolów i zmów cenowych. Kolejnym warunkiem jest brak sprzeciwu ze strony Komisji Nadzoru Finansowego. Obecna sytuacja pozwala jednak przypuszczać iż transakcja dojdzie do skutku, i mBank sprzeda BRE Ubezpieczenia.

Dodatkowe profity z ubezpieczeń na życie


Warto dodać iż nazwa BRE dotyczyła dawnej grupy kapitałowej, przemianowanej obecnie na mBank. Ale to nie koniec profitów, ponieważ łączna wartość wynagrodzenia dla całej grupy mBanku szacowana jest na 570 mln zł. Zaś bank ma jeszcze zapewniony zysk, w postaci udziałów w przyszłej sprzedaży ubezpieczeń na życie. AXA zamierza kupić 100 procent udziałów w BRE TUIR.
Źródło - mBank

mBank zapowiada że współpraca z ubezpieczycielem pozwoli na poszerzenie oferty, także dla jego klientów. Produkty ubezpieczeniowe mają być dostępne za pośrednictwem platform elektronicznej i mobilnej mBanku. Dystrybucja ma się skupić głównie na sprzedaży ubezpieczeń majątkowych oraz na życie. AXA działa w Polsce od 2006 roku, oferując już nie tylko ubezpieczenia, ale także zarządzanie aktywami. Zaś BRE TUiR działa od 8 lat; skupiając się na ubezpieczeniach majątkowych, komunikacyjnych, domów i mieszkań oraz spłaty zadłużenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz