czwartek, 22 maja 2014

Wpłatomaty przyjęły się na rynku

Przyzwyczailiśmy się obecnie do korzystania z bankomatów i wypłaty z tych urządzeń stały się codziennością dla wielu Polaków. Korzystanie z wpłatomatów wbrew pozorom też jest bardzo proste. Otóż w celu wpłacenia gotówki na swoje konto wystarczy posiadać kartę płatniczą, którą posługujemy się także podczas wypłaty z bankomatów oraz podczas dokonywania innych transakcji gotówkowych. Z informacji podawanych przez banki wynika że maszyn depozytowych mamy już w Polsce kilka tysięcy i liczba ta ciągle rośnie. 


Wpłatomaty zalały Polskę


Z najnowszych badań wynika, że większość banków posiada sieć wpłatomatów zlokalizowanych na terenie całego kraju. Ich obsługa na ogół jest bardzo prosta. Na podstawie naszej karty płatniczej i jej numeru wpłatomat połączy ją z numerem naszego rachunku, dzięki czemu gotówka niemal automatycznie zostanie przekazana na nasze konto. Wpłata też niemal od razu zostanie zaksięgowana. Co ciekawe własnych wpłatomatów nie wprowadził jeszcze opisywany na moim blogu Bank Smart.

Szersze możliwości


Urządzenia te umożliwiają nam wpłatę środków pieniężnych na nasze konto niemal że w dowolnych kwotach. Wpłatomaty czyli inaczej maszyny depozytowe niemal wszystkich banków są dostępne do dyspozycji klientów przez całą dobę. Nie ograniczają nas już godziny pracy oddziałów banków. Korzystanie z nich jest zupełnie darmowe. Obecnie obok wielu bankomatów zlokalizowany jest już wpłatomat. Dotyczy to zwłaszcza dużych i rozwiniętych miast. Nie ulega zatem żadnej wątpliwości, że korzystanie ze wpłatomatów jest bardzo proste. Klienci zatem często wykorzystują takie możliwości bezpłatnego dokonywania wpłaty środków pieniężnych na swoje konto bankowe. Warto dodać że nowością są bankomaty z funkcją wpłatomatu.

Dzięki takim urządzeniom jak wpłatomat każdy klient banku ma możliwość szybkiego i wygodnego przelewania gotówki na swoje konto osobiste. Dla wielu z nas okazuje się to być bardzo dobrą opcją w sytuacji gdy nie zasilamy konta przelewem. Wpłacanie pieniędzy na konto dotyczy zwłaszcza tych wszystkich, którzy nie otrzymują co miesięcznych wypłat na swoje konta ze strony pracodawców. 

Korzystanie z wpłatomatu


Podstawowa zasada polega na stosowaniu się do komunikatów wyświetlających się na ekranie maszyny depozytowej. Najpierw przeliczmy dokładnie gotówkę. Sprawdźmy czy nie ma banknotów zniszczonych, mokrych lub podartych z którymi urządzenie może mieć problem. Nie zwlekajmy z wykonywaniem wyświetlanych poleceń, aby transakcja nie została anulowana. Umieszczamy banknoty wzdłuż lub w poprzek szczeliny w zależności od typu urządzenia. Na koniec musimy pamiętać o odebraniu naszej karty. Wydruku potwierdzenia operacji stanowi dowód zrealizowania wpłaty oraz w przypadku niemożności jej przeprowadzenia jest podstawą do zgłoszenia reklamacji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz